ALMAN KURT KÖPEGİ Polisiye.Com

                                                 
                                                    

  2/7/2015

ANASAYFA - İLETİŞİM - VİDEO - RESİM - FORUM - REKLAM Başlangıç sayfası yap  Sık kullanılanlara ekle

Polisiye Edebiyat
Polisiye Bilim
Seri Katiller
Mafya
Suikast
Uyuşturucu
Terörizm
Tecavüz - Taciz
Büyük Soygunlar
Satanizm
Silah
Hırsızlık
Dolandırıcılık
Bilişim Suçları
Şüpheli Durumlar
Yolsuzluk
Kapkaç
Trafik
Kadın - Aile
Rehine Olayları
Beyaz Yaka Suçları
Dünyada Polis
Yeni Türk Lirası
Vatandaşlık
Hak Arama Yolları
İnsan Hakları
İlkyardım
Yangınlar
Savaş ve Afetler
Özel Güvenlik
K9

 
eXTReMe Tracker

K9 geri dön                                          Yorumlarınız İçin
ALMAN KURT KÖPEGİ


Fiziksel özellikler
İdeal yükseklik erkeklerde 60-65 cm., dişilerde 55-60 cm. arasındadır. Ortalama ağırlığı ise 35-40 kg. arasındadır. Kuvvetli, gelişmiş kasları ve sağlam kemik yapısıyla uzunca bir gövdesi vardır. Kafası gövdesiyle orantılı, alnı dışa doğru biraz çıkık, dişleri güçlü ve makas çenelidir. Kulakları, tabanları kalın ve dik, uçlara doğru sivridir. Badem biçiminde, siyah renkli, canlı ve zeki ifadeli gözleri vardır. Sakin olduğu zaman düşük olan kuyruğu arka bacaklarının ortasına kadar uzanır. Ayakları yuvarlak ve tabanları çok serttir. Siyah, demir grisi ve kül grisi gibi renkleri vardır.Bu renkler ya tektir ya da kahverengi, sarı veya açık gri ile gölgelenmiştir. Tüyleri kısa ve sık, dalgalı ve uzun olabilir.

Köken
Alman Çoban Köpeği'nin kökenine dair farklı teoriler vardır. Bir teoriye göre bu köpek Almanya'da var olan çeşitli çoban köpeklerinin çiftleşmesinden, bir başka teoriye göre de dişi çoban köpeklerinin kurtlarla çiftleşmesinden oluşmuştur. Doğru yanıtın hangisi olduğu zamanla daha da belirsizleşmiştir. Ancak ilk Alman çoban köpeklerinin (uzun tüylü) 1882'de Hannover'de, kısa tüylü olan trünse 1889'da Berlin'de sergilendiği bilinmektedir.

Karakter özellikleri
Bu küçük dostumuz; cesur, neşeli, sadık, kararlı, vefalı, efendisi ve çocuklara karşı sevgi duyan, öteki hayvanlara karşı hoşgörülü, yabancılara karşı uyanık ve kolay eğitilebilirdir.

Yetenekler
İlk kez sürülerin önderi olarak kullanılmıştır. Zekası ve sağlam karakteri nedeniyle savaş zamanında çeşitli görevlerde (Ateş altında ve mayın tarlalarında mesaj taşır.), ayrıca kurtarma köpeği (Suda, dağda ya da yangında.) ve polis köpeği (Eski bir izi bile sürebilir.) olarak da kullanılmaktadır. Günümüzde de yasadışı malları bulma, rehber, çoban köpeği yarışmaları, koruma, polis köpeği olarak kullanılmaktadır.

Kaynak :KennysPet.com


>>> Devamı için tıklayın >>>