GHB Polisiye.Com

                                                 
                                                    

  4/8/2015

ANASAYFA - İLETİŞİM - VİDEO - RESİM - FORUM - REKLAM Başlangıç sayfası yap  Sık kullanılanlara ekle

Polisiye Edebiyat
Polisiye Bilim
Seri Katiller
Mafya
Suikast
Uyuşturucu
Terörizm
Tecavüz - Taciz
Büyük Soygunlar
Satanizm
Silah
Hırsızlık
Dolandırıcılık
Bilişim Suçları
Şüpheli Durumlar
Yolsuzluk
Kapkaç
Trafik
Kadın - Aile
Rehine Olayları
Beyaz Yaka Suçları
Dünyada Polis
Yeni Türk Lirası
Vatandaşlık
Hak Arama Yolları
İnsan Hakları
İlkyardım
Yangınlar
Savaş ve Afetler
Özel Güvenlik
K9

 
eXTReMe Tracker

BAĞIMLILIK YAPAN MADDELER geri dön                                          Yorumlarınız İçin
GHB


Genel Özellikler: Açılımı Gamma Hidroksi Bürat’tır. Önceleri vücut çalışması yapanlarda kas büyümesini uyarmak için kullanılırken, son yıllarda eğlence partilerinde kullanılmaya başlanmıştır. Elektrik panellerini temizlemeye yarayan bir kimyevi maddeden sentez edilerek elde edilmiştir. Amerika’da sokak dilinde grievous bodily harm (acı veren bedensel zarar), g, liquid ecstasy (sıvı ecstasy), georgia home boy olarak geçmektedir.

Görünüş ve Kullanım: Sıvı, toz, tablet ve kapsül halindedir. Genellikle küçük şişecikler içinde satılır. Çoğunlukla ecstasy ve alkol ile birlikte kullanıldığı bilinmektedir. Kokusu ve tadı yoktur, etkisi 1-3 saat sürer. Kokusu ve tadı olmadığından, içki veya içilen herhangi bir şey içine kolayca karıştırılmaktadır. Özellikle klüp kültürü olan gençlerin kullandığı bir uyuşturucu türüdür.

Etkiler: Ghb’nin birkaç tip etkisi olduğu saptanmıştır. Bunlardan ilki sarhoşluk hissidir. Tecavüz edenlerin kişiyi etkisiz hale getirmek için ghb verdikleri bilinmektedir. Vücut çalışanları ise ghb’yi anabolik etkileri için aldıklarını söylemişlerdir.
Ghb alındıktan 10-20 dakika sonra etkisini göstermeye başlar. Bu etkiler alınan doza göre 4 saate kadar sürer. Az alınan miktarlarda rahatlama hissi, daha yüksek dozlarda ise yatıştırıcı etki uykuya hatta komaya yol açar.

Sonuçlar: Ghb’nin yan etkileri oldukça zararlıdır. Koma, nefes alma zorluğu, beyinde kalıcı hasarlar, ölüm bu etkiler arasındadır.

>>> Devamı için tıklayın >>>