TERÖR VE GENÇLİK Polisiye.Com

                                                 
                                                    

  30/6/2015

ANASAYFA - İLETİŞİM - VİDEO - RESİM - FORUM - REKLAM Başlangıç sayfası yap  Sık kullanılanlara ekle

Polisiye Edebiyat
Polisiye Bilim
Seri Katiller
Mafya
Suikast
Uyuşturucu
Terörizm
Tecavüz - Taciz
Büyük Soygunlar
Satanizm
Silah
Hırsızlık
Dolandırıcılık
Bilişim Suçları
Şüpheli Durumlar
Yolsuzluk
Kapkaç
Trafik
Kadın - Aile
Rehine Olayları
Beyaz Yaka Suçları
Dünyada Polis
Yeni Türk Lirası
Vatandaşlık
Hak Arama Yolları
İnsan Hakları
İlkyardım
Yangınlar
Savaş ve Afetler
Özel Güvenlik
K9

 
eXTReMe Tracker

TERÖRİZM GENEL BİLGİ geri dön                                          Yorumlarınız İçin
TERÖR VE GENÇLİK
Terör Örgütlerinin Gençliğe İlgisi

Terör Örgütlerinin Gençliğe Duyduğu İhtiyacın Boyutu Ve Gerekçeleri
Terör örgütlerinin eleman ihtiyacı ile bu örgütlerin gençliğe yönelik faaliyetleri arasında doğrusal bir orantı bulunmaktadır. Çünkü, terör örgütleri açısından, eleman temin etmede en verimli alanların başında gençlik çevreleri gelmektedir. Gençlik çevrelerinin en organizeli olanı ve dolayısıyla en kolay yönlendirilebilen de üniversite gençliğidir.
Öyle ki, gençlik son derece duygusal davranışları itibarıyla en az mantık muhakemesi yapan kesimdir. Gençlikte fedakarlık, ataklık, gözü peklik gibi hasetler en yoğun döneminde bulunmaktadır.
Aileden ve geleneksel çevrelerden kopuş, kendini ispat, yeni ufuklar keşfetme gibi değişimler de yine bu dönemde yaşanan hususiyetlerdir.
Gençleri tuzaklarına düşürmeye kararlı olan terör örgütleri, bu hususiyetlerin analizlerini en ince ayrıntılarına kadar yaptıklarından ve yiğitlik, mertlik, fedakarlık gibi kendilerinde zerresi bulunmayan yüce değerleri istismar ederek, gençleri tabiri caiz ise can evinden vurmaktadırlar.
Böylece gençlik özellikle de üniversiteli gençlik, terör örgütlerinin en verimli av sahası haline gelmektedir. Geçmiş tarihlerde birçok terör örgütünün ideolojik mayası dışarıdan gelse de hamuru üniversite kantinlerinde, yurtlarında, derneklerinde yoğrulmuştur.
Örgütlerin asıl yönlendiricileri perde arkasında olsa da fiili liderler üniversitelerin içinde yetişmiştir. Geçmişte faaliyet gösteren ve bugün faal olan örgütlerin liderlerinin, lider kadrolarının büyük bir çoğunluğunun üniversitelerden terk kişiler olduğu bilinmektedir.
Dolayısıyla, terör örgütleri üniversitelerimize birer eleman devşirme, kadro yetiştirme alanı olarak bakmaktadırlar. Gerçekten de belli başlı terör örgütlerinin elemanlarının önemli bir bölümünün, üniversitelerden saflarına kazandırıldığı anlaşılmıştır.TERÖR ÖRGÜTLERİNİN GENÇLİĞİ ELDE ETME YÖNTEMLERİ
Terör örgütlerinin

>>> Devamı için tıklayın >>>