SATANİZM'DE KULLANILAN BAZI SEMBOLLER VE ANLAMLARI Polisiye.Com

                                                 
                                                    

  28/7/2015

ANASAYFA - İLETİŞİM - VİDEO - RESİM - FORUM - REKLAM Başlangıç sayfası yap  Sık kullanılanlara ekle

Polisiye Edebiyat
Polisiye Bilim
Seri Katiller
Mafya
Suikast
Uyuşturucu
Terörizm
Tecavüz - Taciz
Büyük Soygunlar
Satanizm
Silah
Hırsızlık
Dolandırıcılık
Bilişim Suçları
Şüpheli Durumlar
Yolsuzluk
Kapkaç
Trafik
Kadın - Aile
Rehine Olayları
Beyaz Yaka Suçları
Dünyada Polis
Yeni Türk Lirası
Vatandaşlık
Hak Arama Yolları
İnsan Hakları
İlkyardım
Yangınlar
Savaş ve Afetler
Özel Güvenlik
K9

 
eXTReMe Tracker

Satanizm geri dön                                          Yorumlarınız İçin
SATANİZM'DE KULLANILAN BAZI SEMBOLLER VE ANLAMLARI
Satanistler tarafından kullanılan sembollerin başında, çok eski bir geçmişe sahip bulunan ve değişik zamanlarda farklı gruplar tarafından Şeytan'ı temsil etmek üzere kullanılan ve "Satanik keçi sureti" diye nitelendirilen ve genellikle bir keçi başıyla temsil edilen Baphomet'in sureti gelmektedir. Bu suretin, keçi'nin üretken verimliliği yanında, tabiatta mevcut olan "karanlık güçleri temsil ettiği de söylenmiştir. Buna aynı zamanda "Günah Keçisi" de denilmiştir. Ayrıca bu keçi suretinin, mason localarında kullanılan keçinin aynısı olduğu da ifade edilmiştir. Bu "Günah Keçisi" anlayışı veya kavramı da Tevrat'tan alınmıştır.
Satanistler tarafından kullanılan sembollerden birisi de, ortasında keçi başı bulunan ve ters çevrilmiş olan beş köşeli yıldız (pentagram)dır. Normalde yıldızın yukarıda olan üç ve aşağıda bulunan iki ucunun, insanın ruhi yapısını sembolize ettiği söylenmektedir. Fakat Satanizm, insanın içgüdülerinin veya ruhi tabiatının aksini temsil ettiğinden, beş köşeli yıldız, keçinin kafasına kusursuz bir şekilde uydurulmak için ters çevrilmiştir. Böylece, yıldızın yukarıya çevrilen ve keçinin boynuzları ile örtüşen iki ucu düaliteyi (bazı dinlerdeki ikili anlayışı); aşağıda kalan diğer üç ucu da inkar edilen veya ters çevrilen teslis inancını temsil eder. Aynı zamanda Satanistler tarafından bir tılsım olarak kabul edilen ve keçi kafası ile sembolize edilen Baphomet sembolü, özellikle vaftiz edilen kimseler ve bazı Satanistler tarafından bir muska olarak da boyunlarına takılmaktadır.
Satanistlerin kullanmış olduğu sembollerden bir diğeri de ters çevrilmiş Haçtır. Haç'ın ters çevrilişi, Hıristiyanlıkta dinî bir sembol olarak kullanılan ve başta İsa'nın, insanları ezeli günahlarından kurtarmak üzere kendisini feda etmesi olmak üzere, Hıristiyanlıkta pek çok anlama gelen Haç'ın ve dolayısıyla onun etrafında oluşan inanç ve telakkilerin reddedilişi veya ters çevrilişi anlamına gelmektedir.
Satanist ayinlerinde giyilen elbise, yakılan mumlar vb. eşyala

>>> Devamı için tıklayın >>>